1599505525

פסוריאזיס לאחר תאונת דרכים

הפסוריאזיס היא מחלת עור כרונית, בה תאי העור מתחלפים במהירות מוגברת ובכך גורמים לקשקשת בעור, אדמומיות, פצעים, יכול להופיע גם גלי חום גבוהים ודלקת פרקים, הכל לפי סוג המחלה ודרגתה.

הגורם הישיר למחלה אינו ידוע והסיבות להיווצרותה מתבססות ברוב המקרים על ממצאים סטטיסטיים בלבד. עם זאת יש מספר גורמים למחלה שאספו במהלך השנים:

 גנטיקה.
 טראומה של הגוף בעקבות נטילת אנטיביוטיקה.
 בעיות בתפקוד הכבד, עיכול חלבון, רעלת דם במעיים, צריכת אלכוהול ושומנים מן החי בצורה מוגזמת.
 על פי בדיקה סטטיסטית – נשים מעשנות נמצאות בסיכון מוגבר לחלות.
 מצבי לחץ גורמים להתפרצות או להחמרה של הפסוריאזיס.

כיוון שהלחץ הנפשי בתאונת דרכים קשה הוא גבוה, והטראומה שהנפגע חווה יכולה להיות משמעותית. אם הנפגע בתאונת הדרכים הוא במקרה נשא של גן מוחלש למחלת הפסוריאזיס, ויכול שלא היה מפתח את המחלה לעולם, או רק כעבור שנים רבות, והתאונה ובעקבותיה הלחץ הנפשי שחווה שימשו כזרז למחלה - יכול שבית המשפט ימנה מומחה שיבדוק את כל הנסיבות ויקבע אם קיים קשר בין השניים.

ככלל, כל מחלה שמחקרים מראים שיכולה להתפתח או להחריף בעקבות לחץ או טראומה נפשית חזקה, ואדם שנפגע בתאונת דרכים מפתח מחלה מסוג זה תקופה מסוימת לאחר הפגיעה – לפי החלטת המומחים יקום וייפול דבר. אם המומחים יקבעו בחוות דעתם שבעקבות התאונה הנפגע פיתח את אותה המחלה - בית המשפט יפסוק את סכום הפיצויים לפי דרגת חומרת המחלה עכשיו ותחשיב של נזק עתידי שיבוא בעקבותיה.

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 1599505525
*
*
*
*